יום 3 – מזובירי לפמפלונה

נקודת התחלה: Zubiri
נקודת סיום: Pamplona
אורך המסלול: 22 ק"מ
עלייה: אין
דרגת קושי: 1
רמת עניין: 4

 

יעני בניאס

יעני בניאס

מים בדרך: בנקודת ההתחלה, במזרקה בסוף העלייה לכפר הקטן Ilaraz, במזרקה על השביל מיד אחרי שהשביל עוזב את הכניסה ל-Larosana, מזרקה ב-Irodz, מזרקות ופאבים ב-Villava (הפרבר הקטן לפני פמפלונה).
אוכל בדרך: בוויאבה (villava) יש מלא פאבים, חנויות וכו'. מדובר בפרבר קטן ומקסים של פמפלונה שמונה 10 אלף תושבים. אפשר לעצור לפיקניק של בוקר על אי תנועה עם ספסלי פיקניק, ממש לפני העלייה לטיילת ליד Zabadalika. בפמפלונה יש המון חנויות וסופרים להצטיידות לקראת יום המחר.
ארוחת צהריים: טאפאסים בפאבים של פמפלונה. ההמינגויי מומלץ במיוחד, תשאלו את המקומיים.
ארוחת ערב: יש מנת צליינים בפאב שנמצא 15 מ' מהאלברגה (לצאת מהאלברגה, לפנות ימינה ולרדת במורד הרחוב) – 9 יורו. בכל פמפלונה לא חסר איפה לאכול. מי שרוצה לבשל יכול לקנות מצרכים בסופר ולבשל במטבח המאובזר להפליא של האלברגה העירוני.
לינה: האלברגה העירוני (Jesus y Maria) נמצא כמה מטרים בצד השביל במרכז העיר ברחוב calle compana. פתוח בין השעות 13:00-22:00, כל הקודם זוכה. 4 יורו לאדם למיטת קומותיים. מקלחות ושירותים משותפים (לגברים ונשים ביחד). מכונות כביסה ומייבשי כביסה בתשלום, שקעי חשמל אישיים ליד המיטות, מקום חדש, נקי ומסודר. יש חצר פנימית מקסימה שאפשר לאכול בה, לנגן ולהתפנן. היציאה היא בשעות 06:00-08:00 בבוקר.

לינה אלטרנטיבית: אם האלברגה העירוני מלא, יש בעיר עוד המון פנסיונים, מלוניות, מלונות, ודירות של נשים זקנות להשכרה. פשוט לעבור מאחד לאחד ולשאול, ואפילו לשאול את האנשים ברחוב אם צריך. רובם בטוח יכירו איזו זקנה עם דירה. אנחנו ישנו בלילה הראשון בדירה שכזו, שעלתה 15 יורו לאדם, בחדר של שניים, עם מקלחת ושירותים צמודים.
תחבורה: פמפלונה היא יעד מרכזי שאפשר להגיע ממנו ואליו באוטובוסים מכל רחבי ספרד.

 

קשה לראות, אבל יש שם מפל

קשה לראות, אבל יש שם מפל

אטרקציות בדרך: הגשר המקסים מעל לנחל בכניסה ל-villava, הקתדרלה המרכזית בפמפלונה, הכניסה לפמפלונה עצמה דרך השער של חומת העיר העתיקה, המון כפרים קטנים ומקסימים לאורך הדרך, לא מעט נקודות ישיבה נעימות ביער לאורך הנחל בתחילת היום.

הערות כלליות: מומלץ להישאר ללון בפמפלונה, כי זו עיר צעירה ותוססת עם המון מקומות בילוי (אוכלוסיה – 200 אלף אנשים).

ליום הקודם | ליום הבא

הוספת תגובה