יום 2 – מרונססבייס לזובירי

נקודת התחלה: Roncesvalles
נקודת סיום: Zubiri
אורך המסלול: 22.5 ק"מ
עלייה: 2 עליות קצת תלולות של 100-150 מ' כל אחת. ירידות ארוכות וכואבות למי שיש לו בעיות ברכיים.
דרגת קושי: 3
רמת עניין: 3

 

כפר קטן בדרך

כפר קטן בדרך

מים בדרך: בבורגט (burget) יש מסעדה, באספינל (espinal) יש מסעדה וסופר, בביסקרט (biskarreta) יש פאב.
אוכל בדרך: כל מה שצוין לעיל. בנוסף, בביסקרט יש סופר קטן וטוב, ממש לפני שהשביל יוצא מן הכפר (מצד שמאל), בנוסף ישנו מינימרקט קטן בנקודת הסיום, לא הרחק מהלאברגה הראשון בכניסה לעיירה (לפנות שמאלה מיד אחרי הגשר כשנכנסים לעיירה).
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש מסעדה ופאב ברחוב הראשי (לפנות שמאלה לרחוב הראשי אחרי אחרי האלברגה הראשון בכניסה לעיירה). ברחוב הראשי על יד האלברגה העירוני יש מסעדה עם מנת צליינים (10 יורו לאדם, ארוחה הכוללת מנה ראשונה, מנה עיקרית, קינוח, יין ושתיה חמה).
לינה: אלברגה עירוני – לפנות ימינה לרחוב הראשי אחרי הכניסה לעיר, והאלברגה ממקום מצד שמאל של הרחוב אחרי 300 מ'). 6 יורו למיטה בדורם של 20+ מיטות קומותיים. שירותים ומקלחות משותפות. אין מכונת כביסה. יש אינטרנט בפאב המקומי (1 יורו לחצי שעה). האלברגה הפרטי בכניסה לעיירה עולה 10 יורו לאדם בדורם. ישנם פנסיונים בעיירה אולם הם יקרים יותר.

img_4131

אטרקציות בדרך: יער חביב בדרך, מזכיר קצת את הארץ. ביציאה מן היער יש שביל מידע על הקמינו. המון כפרים חביבים לאורך הדרך, גשר מקסים בכניסה לזובירי, אחלה פאב בזובירי.

 הערות כלליות: כדאי לעצור ללילה בזובירי ולא להמשיך עוד 5 ק"מ ללארוסיאניה, פשוט כי אין שלום כלום וכי בשביל להיכנס אליה צריך לסטות מן השביל. למחרת מומלץ להגיע עד פמפלונה ולעצור שם ללילה כי זו עיר מגניבה.

ליום הקודם | ליום הבא

הוספת תגובה