יום 1ב’ – מהונטו לרונססבייס

נקודת התחלה: Honto
נקודת סיום: Roncesvalles
אורך המסלול: 22 ק"מ
עלייה: 1,000 מ' של עליה מתונה אך ארוכה עד מעבר ההרים. משם גלישה נוחה למטה.
דרגת קושי: 4
רמת עניין: 4

 

מטפסים על הפירנאים

מטפסים על הפירנאים

מים בדרך: נקודת ההתחלה, אוריסון, בירזיה לפני מעבר הגבול, נקודת הסיום

אוכל בדרך: סנדביצ'ים טובים ולא יקרים באוריסון (3-5 יורו). יש גם קפה ומאפה. אפשר להצטייד ברונססבייס במסעדה עצמה. יש גם מכונות מזון אוטומטיות.
ארוחת צהרים: אם מגיעים מוקדם לרונססבייס, יש במסעדה סנדביצ'ים או מנות שלמות ב-4.5-10 יורו. היין טוב ועולה רק יורו אחד.
ארוחת ערב: ברונססבייס יש 2 מסעדות. אפשר להירשם במסעדה מראש לארוחת צליינים עד השעה 18:00 ולקבל קופון לארוחה. הארוחה עולה 8 יורו וכוללת מרק, מנה עיקרית ותוספת, קינוח קל, יין ושתיה חמה.
לינה: האלברגה הגדול של רונססבייס הוא למעשה מנזר עתיק שהוסב לאולם לינה ענקי. 110 מקומות, במיטות קומותיים שמסודרות בשורות ארוכות. את הנעליים מפקידים בכניסה. צריך להזמין מקום באלברגה במשרד הצליינים שנפתח בשעה 16:00. כדאי לבוא לפני, כי התור ארוך. באלברגה יש שקעי חשמל, מכונות כביסה בתשלום, מקלחות ושירותים משותפים. כמו כן, ישנן 2 עמדות אינטרנט במחיר יורו אחד לרבע שעה של גלישה. יש כריות אבל אין שמיכות.

 

מיסת צליינים בסוף היום

מיסת צליינים בסוף היום

אטרקציות בדרך: יש מיסה בכנסיה של רונססבייס. בימי חול בשעה 20:00, ביום שבת בשעה 19:00, בימי ראשון ובחגים בשעות 08:30, 12:00, 19:00. במהלך המסלול יש נקודות תצפית מרהיבות (הפסל של מריה, במעבר הרים קטן בין שני סלעים גדולים ולידם בית נטוש, מעבר הגבול המשעשע בין צרפת לספרד, במעבר ההרים עצמו ובכנסייה לפני נקודת הסיום).
 הערות כלליות: לשים לב לפיצול השבילים אחרי שיורדים ממעבר ההרים. מי שיש לו בעיות ברכיים מוזמן לקחת את השביל הימני, שהוא ארוך יותר קמעה אבל מתון יותר. לאורך השביל הזה ניתן לקצר מדי פעם את השביל עצמו על ידי חיתוכים של הכביש. אפשר פשוט ללכת לצד הגדר שעוברת מימין.

ליום הקודם | ליום הבא

5 תגובות

 1. מאת הדר:

  בתמונות נראה כי הרבה מאוד מהדרך הוא מישורי, האם זה כך?
  האזורים ההרריים בדרך כלל הרבה יותר יפים ודרמטיים לטיול, וזה מה שאנחנו מחפשים, האם נוכל למצוא אותם בטיול בכמות נדיבה?

 2. מאת admin:

  האזורים ההרריים של המסלול נמצאים בתחילתו (בימים הראשונים ממש) וכן לקראת סופו (בעיקר סביב הכניסה למחוז גליציה). עם זאת, כל המסלול יפה מאד. החוויה בקמינו שונה מאד מטיולים אחרים, הרבה בגלל הצעידה עם הרבה מאד אנשים והקשרים שנוצרים איתם, וכן בשל הכפרים שעוברים דרכם. לעוד תמונות, מכל המסלול (בחלוקה לימי הליכה), אפשר להציץ כאן:
  http://picasaweb.google.com/yonatan.jacobi

 3. מאת rachel:

  שלום, בשנה שעברה הלכתי את 200 הקמ' האחרונים של הקמינו – מוילפרנקה לסנטיאגו.
  מהשמועות, שמעתי שההתחלה הרבה יותר קשה. ולכן החלטנו השנה לותר על סנט ז'אן ולהתחיל ברונססבייס.
  התכנית היא לצאת בתחילת יוני. ואני לא מצליחה למצוא אתרים שידווחו על מזג האויר.
  האם ידוע לך על אתר כזה?
  האם יש עוד חידושים שידועים לך מאז 2009?
  תודה,
  רחל

 4. מאת צוות הקמינו:

  שלום רחל

  לגבי אתרי מזג אוויר – שמנו לינקים ברשימת הקריאה הנוספת בעמוד הבית של האתר
  לגבי חידושים מאז 2009 – הלוואי וידענו. נשמח אם כל קוראינו יעדכנו אותנו לאחר שטיילו לאורך הקמינו על מנת שנוכל לעדכן את האתר

 5. פרטים לקמינו פורטוגז .פורטוגל ספרד.נסענו 9 חברה לשביל קמינו פורטוגז טסנו לפורטו פורטוגל . השביל מתחיל בפורטו ומסתיים בעיר סנטיאגו ספרד.בערך 240 קילומטר. אנחנו הלכנו 9 מקטעים עד העיר פדרון בספרד.מפני שכבר היינו בסנטיאגו. ומפדרון נסענו לעיר ויגו ומשם חזרה לפורטו. ברכבת 3 שעות.לאחר לאחר סיום השביל טיילנו בפורטו 2 ימים .עיר מקסימה ולאחר מכן נסענו לליסבון ברכבת 3 שעות.ושם טיילנו 2ימים,ומשם טסנו חזרה לארץ. על השביל….. השביל מסומן טוב מאוד. אבל יש קצת בעיות של לינה אם נוסעים הרבה אנשים.אבל 4 אנשים זה לא בעיה.אוכל ומים יש לכל אורך השביל גם בסופרים וגם מסעדות ובתי קפה אין שום בעיה.מקומות לינה יש אכסניות ויש גם פנסיונים פרטיים. מחיר הלינה באכסניות 5 יורו .ובמלונות הפרטיים בין 15 יורו ל 20 יורו עם א.בוקר וזה שווה.בקשר למשלוח התרמיל הגדול אפשר לשלוח בעלות של 7 יורו למקטע. לא זול. …נופים וענין על השביל……..הענין על השביל לא כמו בספרד. השביל בפורטוגל הולך הרבה על כבישים ראשיים.וסואנים. ובסוף מי שרוצה ללכת זה בסדר .אין לי מילה רעה על השביל. אפשר לקבל פרטים . שמואל בנו נייד 0528514658.תהנו. המסע התחיל בתאריך 16.10.2017 וחזרנו ב31.10.2017.

הוספת תגובה