יום 1א’ – מסן ז’אן פייה-דה-פורט להונטו

נקודת התחלה: Saint Jean Pied-de-port (הגעה על ידי מונית מרונססבייס. 7 יורו לאדם. להזמין ממשרד הצליינים ברונססבייס)
נקודת סיום: Honto
אורך המסלול: 5 ק"מ
עלייה: 300 מ'. מסלול די מישורי, עם עלייה מתונה-תלולה לקראת הונטו.
דרגת קושי: 2
רמת עניין: 3

 

ליד Saint Jean

ליד Saint Jean

מים: בנקודת ההתחלה, בנקודת הסיום
אוכל בדרך: כדאי להצטייד באוכל בנקודת ההתחלה, מכמה סיבות. ראשית, אין ממש נקודות יישוב מנקודת ההתחלה ועד סיום יום 1ב', כלומר עד רונססבייס. שנית, בהונטו ו-horison (ביום 1ב') מגישים אמנם ארוחות, אבל הן יקרות יחסית למחירי הקמינו. עם זאת, באוריסון יש סנדביצ'ים טובים וזולים יחסית.
ארוחת ערב: בפנסיון של הונטו. 17 יורו לאדם, ארוחה הכוללת מרק, מנה ראשונה, מנה עיקרית, קינוח, לחם, שתיה חמה ויין.
לינה: הונטו, מיטה בחדר של 4 עולה 13 יורו. החדר כולל מקלחת ושירותים צמודים.
אטרקציות בדרך: נקודת ההתחלה היא עיירה קטנה, ציורית, ונחמדה להפליא. אפשר להישאר לישון גם בה, והמחירים הם דומים למדי לאלה בהונטו. יחד עם זאת, במקרה כזה יום ההליכה לרונססבייס יהיה באורך 27 ק"מ במקום 22 ק"מ, כאשר רובם בעלייה. בנוסף, היציאה מנקודת ההתחלה אינה אפשרית מאד מוקדם בבוקר, בשל ערפל כבד שמכסה את כל העמק. ובכל מקרה, הנוף של הזריחה מעל לעמק הערפילי יפה יותר מהונטו.

 

Saint Jean

Saint Jean

הערות כלליות: אפשר להגיע בצהריים לנקודת ההתחלה ותהחיל לצעוד ולישון בהונטו, או לחילופין כק"מ וחצי לאחר מכן באוריסון (רצוי לבדוק במשרד הצליינים בנקודת ההתחלה אם יש מקום באחד ממקומות אלה). לא לשכוח לעבור במשרד הצליינים בנקודת ההתחלה, לקבל דרכון צליינים ומפות. שעות הפעילות של המשרד: בחודשים מרץ-אמצע אוקטובר, בשעות 07:00-09:00, 11:00-12:30, 15:30-21:30

ליום הבא

3 תגובות

  1. מאת שמואל בנו.:

    תודה על כל המידע.

  2. מאת שמואל בנו.:

    חזרנו היה כיף ביום ראשון 17.10.2010 הלכנו שמונה קטעים 4 קטעים ראשונים מצרפת .ולאחר עוד 4 קטעים לפני סנטיאגו. כמו שנכתב היה מפגש עם הרבה מאוד מטיליים מכל העולם .נופים יפים ..בקיצור שביל ישראל מסודר מאוד.

  3. מאת א:

    תודה רבה לכם!!אתם פשוט מדהימים

הוספת תגובה