לפני הכל – לקסיקון

מרגע שתתחילו את הקמינו תתרגלו עד מהרה לשפה המיוחדת שלו. ריכזנו כאן לפניכם כמה מושגים בסיסיים שווה להכיר.

אלברגה – מקום הלינה בסוף היום. מדובר באכסניית נוער, פחות או יותר, כאשר הלינה היא לרוב במיטות קומותיים בחדרים של 8-10 אנשים. לעיתים תמצאו את עצמכם בחדרים זוגיים, ולעיתים באולמות ענקיים של 130 איש, אבל זה לא יקרה הרבה. ישנם כמה סוגים של אלברגה. האלברגה העירוניים הם לרוב הזולים ביותר, ולעיתים הם חינמיים לחלוטין, על בסיס תרומה. האלברגה הפרטיים יקרים יותר, אבל גם מחירם זול יחסית – בין 6-15 יורו, תלוי באזור. התמורה שתקבלו במקומות אלו תהיה, לרוב, טובה יותר.

דונטיבו – המוטיב של האלברגה בהם הלינה היא בחינם. מדובר במרבית האלברגה העירוניים מאזור נאחרה ומערבה, בהם ישנה קופסה קטנה שבהם תוכלו לשים תרומה כאוות נפשכם בשעה שתצאו בבוקר מן המקום.

פילגרים מניו – ארוחת צליינים. במסעדות רבות מאד לאורך הקמינו תוכלו לקבל ארוחת צליינים. ארוחה זו תורכב, לרוב משלוש מנות וקינוח, ויין חופשי או שתיה חמה. המחירים אינם זולים מאד, ונעים מ-8 יורו עד-15 יורו ויותר, תלוי באזור. אלה מנות משביעות מאד, אולם ברוב המקרים ניתן להסתפק במנה אחת גדולה במחיר זול בהרבה.

11 תגובות

 1. מאת יוני:

  מה בנוגע לשינה באוהל, אפשרי לכל אורך הדרך, ? תודה מראש

 2. מאת צוות הקמינו:

  אפשר, אבל מיותר למדי (אלא אם כן הכרחי בגלל שאין מקום באלברגה, וזה קורה לעיתים רק בתקופת השיא ממש). מקומות הלינה לאורך הקמינו, האלברגה, מותאמים למטיילים, זולים מאד (עד כדי חינם) וזמינים מאד. לכן, מיותר למדי.

 3. מאת גיל:

  חבר'ה כל הכבוד על האתר וההשקעה.. אם היה אתר כזה לכל דבר בעולם היינו מסודרים.. אני הולך לעשות את הקמינו ביולי.. כדאי לי לקחת אוהל? רוב הסיכויים שלא יהיה מקום לישון? וחוץ מזה האם אתם יודעים משהו על קניית אופניים (חנות באיזה עיר עדיף יד שניה..) או השכרה (זולה..)? תודה

 4. מאת צוות הקמינו:

  שלום גיל,
  תקופת הקיץ לאורך הקמינו היא סוג של הימור. או שיהיה מקום, או שלא. מהניסיון המצומצם שלנו (אנחנו עשינו בסתיו, לא בקיץ), אין ממש צורך באוהל. אם אתה הולך בקצב טוב סביר להניח שתמצא מקום לינה באלברגה הציבורי. וגם אם לא, סביר להניח שתמצא מקום לינה (בתשלום) באלברגה פרטי כלשהו. לגבי קניית אופניים אין לנו כל מידע, אבל לא חסרים אתרים באינטרנט שוודאי יכולים לענות על השאלה. נסה באחד הפורומים שנמצאים בלינקים ברשימת הקריאה הנוספת בעמוד הבית

 5. מאת לימור:

  אם אפשר להתקשר ל0545698082
  אנחנו חבורת נשים שמתכוננת לעשות את הקמינו הצרפתי ולהמשיך לפינסטרה.
  הלכתי את הפורטוגזי לפני 4 שנים(נפלא)
  אשמח לעזרה תודה

 6. מאת יון:

  היי,

  קודם כל האתר נפלא ושימושי.

  אני מעוניין לעשות את הקמינו בסתיו הקרוב- סביבות ספטמבר או תחילת אוקטובר 2013.

  האם יש ספר טיולים עברית\ אנגלית שאתם ממליצים?
  והאם יש אפשרות ליצור עמכם קשר טלפוני?

  תודה!

 7. מאת צוות הקמינו:

  שלום יון
  למיטב ידיעתי אין מדריך לקמינו בעברית.
  באנגלית ישנם מספר מדריכים, אין אחד מומלץ מבחינתנו רק שיהיה עדכני. למעשה, לא היינו ממליצים לקנות מדריך במיוחד, אלא להתבסס על מידע (עדכני) שמופיע ברשת. ממילא הצעידה בקמינו מאוד מאוד ברורה ולא ניתן להתבלבל, ומידע עדכני לגבי מקומות לינה וכו' לרוב לא מופיע במדריכים בצורה מעודכנת באמת.

  בהצלחה

 8. מאת לי:

  שלום לכם, ותודה על כל האינפורמציה שאספתם.
  אני מתכננת טיול לקמינו אנגל בחודש מאי, אבל מחפשת מסלול קצר שיאפשר לי הליכה של עד 10 ק,מ ביום מקסימום. האם יש לכם המלצה על קטע של שבועיים שלושה באיזי,? האם יש אפשרויות לינה בטווחי הליכה כאילה? ממה שהתרשמתי זה בעיקר מקטעים של כ 20-30 ק"מ ביום שלא אפשריים לי. האם יש בעיה לבחורות להסתובב לבד באזורים מסויימים בחודשי אפריל מאי?

  תודה ויום טוב
  לי

 9. מאת צוות הקמינו:

  שלום לי
  את יכולה למצוא באתר חלק של שאלות נפוצות שבו אנחנו ממליצים על מקטעים קצרים יותר של הקמינו. באופן כללי, קטעי ההליכה לאורך רוב הקמינו אינם קשים. 20 ק"מ במישור הם מאמץ קטן ממה שנדמה לך. ובכל מקרה, נדמה לי שלא תהיה בעיה מסובכת מדי לפצל גם מקטעים כאלה, ניתן למצוא הרבה מאוד מקומות לינה גםלאורך הדרך. ואני לא חושב שתמצאי את עצמך שם לבד… הקמינו עמוס מטיילים.

  בהצלחה,
  שאול

 10. מאת מוריה:

  שלום,
  ראשית תודה על האתר. הוא נהדר ומפורט!
  אני מתכננת להתחיל את הקמינו מהחלק הצרפתי בתחילת ספטמבר ואני לא מוצאת מספיק חומר רלוונטי על המקום בו מתחילים לצעוד בצרפת האם יש לכם ידע על זה?? והאם יש דרך ליצור איתכם קשר טלפוני??
  תודה מראש.

 11. מאת צוות הקמינו:

  הי מוריה
  אני מודה שלא הבנתי את השאלה. למה הכוונה "המקום שבו מתחילים לצעוד בצרפת"?

הוספת תגובה