יום 29 – מקורקוביון לפיניסטרה

נקודת התחלה: Corcubion
נקודת סיום: Finisterre
אורך המסלול: 12.5 ק"מ
עלייה: רק ירידה. הגישה למגדלור בסוף המסלול היא בעלייה לאורך הכביש, אבל למי אכפת בשלב זה
דרגת קושי: 1
רמת עניין: 4

מתקרבים לסוף

מתקרבים לסוף

מים בדרך: בנקודת ההתחלה, יש המון ברזיות לאורך החוף והטיילת בכניסה לפיניסטרה, ובנקודת הסיום

נשנוש בדרך: פאב/מסעדה ב-sardinero. בנקודת הסיום יש סופרמרקט ממש בסמוך לאלברגה העירוני במרכז העיר, ולידו יש מאפיה.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום, סביב הכיכר המרכזית וכן על הטיילת לאורך המזח, יש המון מסעדות/פאבים. ממש על יד הכיכר הראשית, על הקמינו עצמו, יש פאב-אינטרנט-קפה. גם בצמוד למגדלור יש פאב/מסעדה שפתוחה גם בשעות הערב. לא זול במיוחד.
לינה: בנקודת הסיום יש 2 אופציות עיקריות, מלבד שלל הפנסיונים. ראשית ישנו האלברגה העירוני בכיכר המרכזית. הלינה בו בחינם ויש בו מטבח, מכונת כביסה ולובי מגניב לשבת בו. יש בו 50 מקומות בסך הכל, כולל מזרונים על הרצפה. כאן גם מעניקים את תעודת הסיום של הדרך לפיניסטרה. בנוסף, ישנו אלברגה פרטי בשם casa miguel. הוא נמצא ברחוב rua atalanta וגם הוא בחינם. הוא נמצא 5 דקות מהאלברגה עירוני, בעלייה קלה. זהו מקום באווירת שנטי בנטי ועושים שם יוגה ומדיטציה.
תחבורה: אוטובוסים לסנטיאגו יוצאים מהכיכר המרכזית, בצמוד לאלברגה, מספר פעמים ביום (3 שעות נסיעה, 12 יורו לאדם). בררו מראש באלברגה עצמו. בנוסף, ניתן להתארגן על מוניות שירות פרטיות לסנטיאגו, אם לוח הזמנים דוחק, פשוט התעניינו במקום. מלבד זאת, אחרי שכבר חזרתם מהמגדלור בפעם הראשונה, מקובל לעלות אליו שוב בסוף הערב על מנת לצפות בשקיעה. הפעם ניתן לקחת מונית הלוך חזור (פשוט לקבוע שעה מסוימת עם הנהג) שעולה 4 יורו לאדם לכל כיוון.

 

זהו - המגדלור שבסוף העולם!

זהו - המגדלור שבסוף העולם!

אטרקציות בדרך: היציאה מהחורשה אל האוקיאנוס עצמו. ההגעה אל רצועת החוף הראשונה עם הקונכיות הרבות. העלייה אל המגדלור (מומלץ להצטייד לפני כן בסופרמרקט במרכז העיר בנשנושים, כי אתם הולכים לבלות לא מעט זמן על יד המגדלור עצמו, בכל זאת סוף העולם). אבן ק"מ מסומנת ב-"0" על יד המגדלור. שימו לב מתחת למגדלור, בין הסלעים הגדולים, יש מקומות בהם אנשים שורפים דברים כסמליות לסוף המסע. קחו את הזמן בכיף. מלבד חוף הים הראשון שיש בכניסה לעיר, מאחורי casa miguel יש עוד חוף. זהו חוף מבודד לחלוטין שבקושי מגיעים אליו, והוא פראי, בתולי ומקסים. זהירות מהכניסה לאוקייאנוס, כי הגלים והזרמים הם עוצרי נשימה. לשאול הנחיות הגעה בcasa miguel.

ליום הקודם

הוספת תגובה