יום 28 – מאולביירואה לקורקוביון

נקודת התחלה: Olveiroa
נקודת סיום: Corcubion
אורך המסלול: 21ק"מ
עלייה: עליה מתונה בתחילת היום, ולאחר מכן מישור וירידות. בסוף היום, ממש לפני הסיום, יש עליה קצרה אבל תלולה מאד
דרגת קושי: 1
רמת עניין: 4

הקמינו מגיע לאוקיאנוס

הקמינו מגיע לאוקיאנוס

מים בדרך: בנקודת ההתחלה, פאב ב-hospital, יש ברזיה בכנסיה לאורך הדרך, אינסוף מקומו למלא מים ב-cee ובנקודת הסיום. הואיל והחלק הראשון של היום עובר בשטחים פתוחים ללא צל וללא מים, כדאי להצטייד במספיק מים לחלק זה, בעיקר בתקופות חמות.
נשנוש בדרך: בנקודת ההתחלה הפאב במרכז הכפר מספק ארוחות בוקר החל ה-07:15, אפשר גם לקנות סנדביצ'ים לדרך. לאחר מכן יש פאב בהוספיטל, ממש לפני הפיצול של השבילים לפיניסטריה ולמוקסיה. ב-cee ישסופר טוב בקניון במרכז העיר, וכן כמה מסעדות, המבורגריות, פיצריות וכדומה.
ארוחת ערב: באלברגה בקורקוביון מספקים ארוחת ערב משותפת בחינם בשעה 20:00 (וכן ארוחת בוקר בסיסית למחרת). הואיל ואין שום דבר על יד האלברגה עצמו, מומלץ לאכול משהו בצהריים ב-cee או לקנות דברים בסופר להצטיידות ורק אחר כך לעלות לאלברגה.
לינה: האלברגה בקורקוביון נמצא ממש בסוף סופו של הכפר, אחרי כל העלייה, ואחרי שחוצים את הכביש, על יד מגרש הכדורסל, רגע לפני שנכנסים שוב ליער. זהו מקום מבודד ונהדר, עם צוות מדהים ומסביר פנים (ודובר אנגלית). הלינה בחינם, יש 15 מקומות, אבל ידאגו לכם גם אם נגמר המקום. אין כביסה או אינטרט, אבל יש מקלחות טובות ונוף מקסים לפיניסטרה. בקניון ב-cee יש חנות אינטרנט.

 

רואים את סוף הקמינו מחלון האלברגה

רואים את סוף הקמינו מחלון האלברגה

אטרקציות בדרך: שבשבות בתחילת היום ובהמשכו. בתחילת היום אפשר לשים לב לאבנים ירוקות לחלוטין על השביל עצמו. בתחילת היום חוצים גשר קטן וחמוד מעל פלג. עלייה יפה לאוספיטל ומיד לאחריה ישנו הפיצול הגדול של השבילים עם אבן קילומטר כפולה ומגניבה שאפשר להצטלם על ידה. בהמשך, על יד הכנסיה הקטנה יש מקום נחמד לעצור בו לארוחת ביניים עם שולחן פיקניק. בהמשך יש נקודת תצפית ראשונה על האוקיאנוס, ועל פיניסטרה ועל המגדלור.
הערות כלליות: מומלץ עד מאד להישאר בקורקוביון ולא ב-cee. על אף שהמרחק מכאן לפיניסטרה אינו גדול, מומלץ להישאר ללון בקורקוביון מכמה סיבות. ראשית, הצוות מדהים וארוחת הערב החינמית מזכירה נשכחות מגרניון ומטוסאנטוס. שנית, יש נוף מגניב מהשירותים לפיניסטרה ולמגדלור. שלישית, עדיף לצאת בבוקר מקורקוביון ולהגיע לפיניסטרה עם בוקר, כך שגם יהיה לכם שם מקום באלברגה וגם יהיה לכם את כל היום להתפנן בסוף העולם.

ליום הקודם | ליום הבא

הוספת תגובה