יום 26 – מסנטיאגו דה קומפוסטלה לנגריירה

נקודת התחלה: Santiago de Compostela
נקודת סיום: Negreira
אורך המסלול: 20 ק"מ
עלייה: 200 מ' לאורך 2 ק"מ
דרגת קושי: 2
רמת עניין: 3

 

מפל בדרך - מקום טוב לעצירת קפה

מפל בדרך - מקום טוב לעצירת קפה

מים בדרך: בנקודת ההתחלה, בפאב בגובה של 60 מ' (אחרי הירידה הארוכה ולפני העלייה הגדולה), בבית הקפה בעיירה עם המפל והגשר ולאחר מכן בנקודת הסיום. כדאי לסחוב קצת מים יותר מבדרך כלל ליום הזה, בעיקר אם חם מאד.
נשנוש בדרך: פאב קטן וחמוד בעיירת ה-60 מ' גובה. שווה לעצור לארוחת בוקר. לאחר מכן ניתן ומומלץ לעצור בבית הקפה שעל יד המפל והגשר. אפשר להיכנס למים, רק בזהירות, ולשים לב שהם קפואים, וספק מזוהמים. בנקודת הסיום יש סופר גדול להצטיידות.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש לפחות 3 פאבים, מסעדות, פיצריות וכו', אולם ברובן מגישים מנות בשריות רק החל מהשעה 19:00. באלברגה יש מטבח קטן שאפשר לבשל בו.
לינה: אלברגה עירוני בנקודת הסיום בחינם. יש בו 50 מקומות, אבל מתוכם רק 20 מיטות. היתר ישנם במזרונים על הרצפה או באוהלים בחוץ. שימו לב שבחודשים אוקטובר-נובמבר לא מומלץ לישון באוהלים בחוץ, שכן בלילה נעשה קר ביותר. עדיף כבר לישון במזרונים על הרצפה בפנים.

 

ביציאה מסנטיאגו

ביציאה מסנטיאגו

אטרקציות בדרך: העלייה ליער מגניבה למדי ויש המון ספסלים שאפשר לעצור בהם ולנוח. היציאה מסנטיאגו עצמה נחמדה למדי. סוף כל סוף המסות של האנשים נעלמות ואפשר שוב להרגיש קצת לבד. בסוף העלייה הגדולה יש סלסלת תפוחים בחינם לצליינים. בעיירה עם המפל והגשר נחמד מאד לעצור על המים. אחרי העיירה יש עוד גשר נחמד, הפעם בתוך העיר, שגם לידו ניתן לעצור.

ליום הקודם | ליום הבא

הוספת תגובה