לפני הכל – תקציב

הרבה אנשים שואלים אותנו בכמה אנחנו מעריכים את עלות הקמינו. האמת היא, שאני לא זוכר במדויק כמה אנחנו שילמנו על הקמינו (משהו כמו 600-900 יורו בסך הכל). על כל פנים, ניסיתי להציג כאן אומדן כללי (כל המחירים נכונים לסתיו 2007). על פי כל מיני הערכות שמצאתי ברשת, הקמינו עשוי לעלות בין 20-30 יורו ליום.

כדאי להתעדכן גם בעמוד הזה (שימו לב ללינקים למטה, הם מתעדכנים באופן שוטף):

נסיעות
המרכיב היקר ביותר בקמינו הוא הנסיעות, בעיקר הטיסות (אני לא לוקח בחשבון באומדן הזה את הטיסה מישראל לספרד).
הנסיעה באוטובוס מברצלונה לפמפלונה עלתה בסביבות 22 יורו. הנסיעה למחרת מפמפלונה לנקודת ההתחלה (אוטובוס + מונית לצד הצרפתי) עלתה בסביבות 11 יורו. האוטובוס בין בורגוס לליאון עלה 13 יורו. האוטובוס מפיניסטרה בחזרה לסנטיאגו דה קומפוסטלה עלה בסביבות 10 יורו. הטיסה הפנימית בסוף הטיול מסנטיאגו דה קומפוסטלה לברצלונה עלתה כ-35 יורו.
ניתן לברר מחירי טיסות זולות בשני האתרים הבאים (ההבדלים ביניהם לא ברורים לי). ככל שתזמינו את הטיסה מוקדם יותר, כך היא אמורה להיות זולה יותר:
skysacnner
kayak

לינה
מרכיב דומיננטי שני בעלויות הטיול הוא הלינה. במרבית הקמינו, הלינה זולה מאד, בעיקר ככל שנעים מערבה (להוציא בסנטיאגו דה קומפוסטלה עצמה). בחלקים הראשונים של הטיול הלינה מעט יקרה יותר. ראשית, בצד הצרפתי הלינה עשויה להגיע עד 20 יורו ללילה. מעט בהמשך הדרך, הלינה באלברגה לאורך הקמינו תעלה עד 10 יורו ללילה. סכום זה ילך ויפחת בהמשך, עד שתתחילו להגיע למקומות בהם הלינה באלברגה היא על בסיס תרומות – "דונטיבו" – שזה בעצם אומר, בחינם. בסנטיאגו דה קומפוסטלה עצמה, הלינה יקרה יותר, תלוי איפה תבחרו ללון. אם תצליחו לתפוס מקום באלברגה העירוני, תוכלו ללון בחינם. אם תמצאו מקום באלברגה הפרטי בכניסה לעיר, הלינה תעלה 7 יורו ללילה. לחילופין, אם אתם בקבוצה של חבר'ה, תוכלו לשכור דירה ללילה או יותר מאחת הדודות הספרדיות שמסתובבות בכיכר המרכזית של העיר. עלות ממוצעת לאדם בדירה כזו כ-15-20 יורו ללילה.

אוכל
המרכיב העיקרי השלישי בעלות הוא האוכל. גם כאן, ככל שתתקדמו מערבה עלות המזון תלך ותפחת. בצד הצרפתי, ארוחה מלאה (שלוש מנות + יין + לחם) עשויה לעלות כ-15 יורו לאדם. בהמשך, במרבית המקומות ארוחה שכזו עלתה לנו עד 8 יורו לאדם (אני מניח שמאז המחירים עלו). בכל מקרה, תמיד תוכלו לבחור שלא לאכול ארוחה שלמה אלא רק מנה אחת, ואז המחיר יעמוד על כמה יורו בודדים, בהנחה שלא תאכלו במסעדות יוקרה.
בנוסף, הצטיידות במהלך היום במכולת או בנשנוש באיזה פאב לאורך הדרך, יעלו לכם עוד כמה יורו בודדים, בעיקר אם אתם בקבוצה קטנה. בשורה התחתונה, ההוצאה היומית הממוצעת על אוכל יכולה לנוע בין 10-20 יורו ליום לאדם.

ציוד
מרכיב אופציונלי נוסף בעלות הכוללת של הטיול הוא עלות הציוד, אבל זו עלות שקשה לכמת מראש. בכל מקרה, דעו שייתכן שזול יותר להצטייד בחנות מוצרי הטיולים והספורט Decathlon בברצלונה מאשר בארץ. אפשר לראות את המוצרים והמחירים מראש באתר החנות.

הוספת תגובה