יום 25 – מארקה לסנטיאגו דה קומפוסטלה

נקודת התחלה: Arca
נקודת סיום: Santiago de Compostela
אורך המסלול: 20 ק"מ
עלייה: לרגל
דרגת קושי: 1
רמת עניין: 2

 

נקודת הסיום - הקתדרלה בסנטיאגו

נקודת הסיום - הקתדרלה בסנטיאגו

מים בדרך: לאורך כל המסלול

נשנוש בדרך: פאב בעיירה הקטנה שמיד אחרי שדה התעופה. יש גם מאפיםץ
ארוחת ערב: אינסוף אפשרויות בסנטיאגו עצמה. יש שני סניפים של מסעדת שווארמה בסגנון כורדי. חפשו את השלט האדום עם הכיתוב הלבן: newroz. סניף אחד נמצא ממש על הקמינו, ממש לפני הפיצול לרחוב de relvis (הרחוב שמוביל לאלברגה העירוני), עוד לפני שער הכניסה לעיר העתיקה. הסניף השני נמצא בחלק המרכזי, לא הרחק מהכניסה לפארק. יש ברגר קינג בכביש הטבעת שמקיף את העיר העתיקה, גם הוא לא הרחק מהכניסה לפארק.
לינה: אםשר לישון באלברגה הענק ב-monte gozo שנמצא 5 ק"מ לפני העיר עצמה. הלינה בחינם, יש 800 מקומות. פתוח 24 שעות ביממה. יש חנות, יש בופה אוכל ב-8 יורו, יש מסעדה ופאב, מכבסה ומכונות אוכל וגם עמדות אינטרנט. בשביל להגיע לאלברגה הזה צריך לקחת אוטובוס קו מס' 6 ממרכז העיר ולנסוע עד התחנה האחרונה. לשים לב שאפשר לישון כאן גם אחרי החזרה מפיניסטרה, ולתפוס מכאן מונית לשדה התעופה. בנוסף, ניתן לישון באלברגה העירוני, אבל הוא סגור בחודשי החורף (כדאי לברר מראש). יש איזה סכסוך בין האלברגה העירוני לבין אגודת הקמינו, כך שלא בטוח שהוא פתוח. בנוסף, ישנו אלברגה פרטי שנמצא על הקמינו מחוץ לעיר העתיקה (צריך לרדת שמאלה למטה בגרם מדרגות גדול, לכיוון קומפלקס בניינים שבנוי בחצי עיגול). הלינה היא ב-7 יורו לאדם, אבל במרחק של חצי שעה מהקתדרלה (למרות שגם מכאן אפשר לקחת אוטובוס קו 6, ב-0.8 יורו לאדם). בעיר ישנן המון אופציות לינה אחרות, חלקן יקרות יותר וחלקן זולות למדי, דוגמת דירות פרטיות שמושכרות לצליינים. אפשר לחפש בכיכר הראשית את הדודות שמציעות את הדירות הללו להשכרה. לרוב העיר תהיה עמוסה בצליינים ויהיה קושי מסוים למצוא מקום לינה, למעט במונטה גוזו.
תחבורה: יש אוטובוסים לפיניסטרה וגם לשדה תעופה, להתעדכן בלו"ז בתחנה המרכזית, שנמצאת לא הרחוק מהקמינו (בנקודה שבה חוצים את הכביש הראשי על יד מעגל תנועה, פונים ימינה במקום להמשיך ישר-שמאלה על הקמינו וכעבור 300 מ' מגיעים לתחנה המרכזית). בנוסף, ישנן טיסות פנימיות משדה התעופה (למשל, למדריד או לברצלונה) וכן טיסות בינלאומיות (למשל ללונדון, ליעדים באיטליה וכו').

 

משרד הצליינים הגדול בסנטיאגו דה קומפוסטלה

משרד הצליינים הגדול בסנטיאגו דה קומפוסטלה

אטרקציות בדרך: אפשר ומומלץ לעצור לאיזה פיקניק קצר במונטה גוזו וליהנות מהתצפית על העיר. קחו בחשבון שישנם אנשים שמגיעים למונטה גוזו בלילה, נשארים לישון שם, וקמים מוקדם מאד בבוקר על מנת לתפוס מקומות באלברגה העירוני (והחינמי) של סנטיאגו, בו ההרשמה לרוב נסגרת בשעה 08:00-10:00. אפשר לישון באלברגה העירוני בסנטיאגו 2 לילות ברציפות. המיסה המרכזית בקתדרלה של סנטיאגו נערכת בשעה 12:00. יש לקבל את תעודת סיום המסע במשרד הצליינים (שפתוח בין השעות 09:00-21:00). שימו לב שישאלו אתכם במשרד מאיזו סיבה עשיתם את המסלול. אם תגידו מסיבה דתית או רוחנית תקבלו את התעודה היפה יותר, לעומת אם תגידו שעשיתם את המסע מסיבה תרבותית.. מסביב לקתדרלה יש הופעות רחוב רחוב, ובאופן כללי כיף להסתובב בכל שעות היממה בסמטאות וברחובות הקטנים של העיר העתיקה. יש המון פאבים, מסעדות, גלידריות, חנויות מזכרות ומקומות לשבת בהם ולהסתלבט. יש גם לפחות 2 חנויות אינטרנט בקרבת הקתדרלה.

הערות כלליות: לפחות בקיץ 2007 מישהו תלש את מרבית השלטים באבני הק"מ האחרונות לפני העיר. אם תצליחו למצוא אחת שבה השלט עוד עומד על תילו, אל תפספסו את ההזדמנות לצלם. שימו לב היטב לשילוט ולסימון בשלבים הראשונים של הכניסה לסנטיאגו, שכן ניתן לפספס אותם בקלות.

ליום הקודם | ליום הבא

תגובה אחת

  1. שלום לכולם. לפי ניסיוני אין בקטעים האחרונים אלברגה חינמית……..שמואל בנו.

הוספת תגובה