יום 21 – מסאריה לפורטומארין

נקודת התחלה: Sarria
נקודת סיום: Portomarin
אורך המסלול: 22 ק"מ
עלייה: עלייה מורגשת בתחילה היום ואחר כך ירידות ועליות לרוב
דרגת קושי: 2
רמת עניין: 3

img_5243

מים בדרך: לאורך כל הדרל יש לא מעט פאבים שניתן למלא בהם מים
נשנוש בדרך: יש לפחות 3 פאבים לאורך היום. הראשון הוא על הכביש ב-barbadelo, השני הוא ב-burmageda והשלישי והמומלץ ביותר לעצירה הוא בלב היער, מיד אחרי אבן קילומטר 95, שנקרא pub terrazza. פאב שמתמחה בבירות ויין מכל העולם, ומגיש גם מנות לא רעות, אם כי לא זולות במיוחד. מקום מושלם.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש פאבים ומסעדות לאורך הרחוב הראשי. בזו האחרונה, מול האלברגה העירוני, יש מסעדה עם המבורגרים ופיצות.
לינה: באלברגה העירוני יש 80 מקומות, מטבח קטנטן ובלי אינטרנט. יש מכונות כביסה, והלינה בחינם. בנוסף ישנם 3 אלברגה פרטיים (כל אחד עולה 8 יורו ללילה), משמאל לכניסה לעיר העתיקה. האינטרנט עולה 1 יורו לחצי שעה. מקלחות טובות ומכונות כביסה.

 

רק עוד 100 ק"מ לסנטיאגו

רק עוד 100 ק"מ לסנטיאגו

אטרקציות בדרך: הגשר המרהיב בכניסה לפורטומארין והסיפור המיוחד של העיר. בשנות ה-60 החליטו לבנות סכר ולהגביה את מפלס המים של הנהר, כך שהוא הציף את העיר העתיקה שאת חורבותיה ניתן לראות מבצבצים מן המים. את הכנסיה של העיר פירקו תושביה והעבירו אל ראש הגבעה, ומסביבה בנו את העיר החדשה. ניתן לראות את המספרים על אבני הכנסיה כעדות לכך שפירקו אותה ובנו מחדש. במהלך היום חולפים על פני אבן קילומטר ה-100.
הערות כלליות: אפשר בבוקר של יום המחרת לקצר קצת את השביל ולהמשיך על השביל הראשי שיורד מטה ויוצא מן העיר על יד האלברגה הפרטי.

ליום הקודם | ליום הבא

2 תגובות

  1. מאת שמואל בנו:

    שלום לכולם .זה אתה סיימנו את המקטעים האחורונים .מסארייה לפיינסטרייה לחוף האוקינוס.יצאנו ב. 12.10.2015. היה מזג אוויר נהדר קצת גשם . השביל לא היה מלא הולכים הכל היה סביר.האלבגרות היו טובות ולא מלאות . לנו בפנסיונים שזה משהו חדש.המחיר היה שווה לכל נפש.בחזרה טסנו מסנטייגו למדריד.זהו בזה היסתיים הקמינו . לפרטים אפשר לקבל בשמחה נייד 0528514658.

  2. מאת שמואל בנו:

    חזרנו מהקמינו. 12.10.2015 היה כייף .זהו סיימנו מסארייה עד פניסטרייה. פרטים נייד 0254514658 בשמחה.

הוספת תגובה