יום 20 – מטריאקסטלה לסאריה

נקודת התחלה: Triacastela
נקודת סיום: Sarria
אורך המסלול: 26 ק"מ
עלייה: 2-3 עליות בינוניות לאורך הדרך
דרגת קושי: 2
רמת עניין: 3

 

המנזר בסאמוס

המנזר בסאמוס

מים בדרך: רק בנקודת ההתחלה, ב-samos ובנקודת הסיום, לכן כדאי להצטייד במים.

נשנוש בדרך: בנקודת ההתחלה. כמו כן, 4 ק"מ לפני samos יש פאב על הכביש, בסאמוס יש סופרמרקט ומקום לאכול בו, יש פאבים בנקודת הסיום. אין מקומות אחרים בדרך מלב פאב קטן ב-hospital כ-4 ק"מ לפני סאריה, שלא תמיד פתוח. בסאריה יש סופרמרקט ענקי להצטיידות ברחוב המודרני, מתחת לכנסיה הראשונה בעיר העתיקה.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש לפחות 4 מסעדות לאכול בהן ברחוב הראשי בחלק העתיק של העיר.
לינה: בנקודת הסיום יש 4 אלברגה, רק אחד מהם עירוני (בחינם) ובו 28 מיטות בסך הכל (ויש בו גם מטבח פצפון ומכונת כביסה). האלברגה הפרטיים לאורך הרחוב הראשי של העיר התיקה הם טובים מאד. באלברגה הפרטי don alvaro שעולה 6 יורו ללילה בדורם, יש אינטרנט בחינם, מטבח מאובזר מאד, מקום לכבס בו, גן קטן וחדר עם קמין גדול שקולים בו ערמונים בערב ומקבלים ליקר בחינם. כדאי לישון בדורם שנמצא על הגג, כי יש בו מקלחות צמודות וטובות מאד.

 

בדרך לסאמוס

בדרך לסאמוס

אטרקציות בדרך: כדאי לקחת את הפיצול שמאלה אחרי נקודת ההתחלה, שעובר דרך סאמוס. הדרך יפהפיה, למרות שהיא קצת ארוכה יותר, והכל עובר בתוך נחל ויער. נורא ירוק. המון כפרים קטנטנים. סאמוס עצמה נחמדה ומתאימה לעצירה של ארוחת ביניים. גם השביל משם והלאה הוא נחמד, אבל מבודד וארוך. גם נקודת הסיום היא עיר נפלאה ששווה להתענג עליה, וגם בה אפשר למצוא שוקולד מצוין, בקרבת הסופר המעולה.
הערות כלליות: בגליציה מדברים בשפה שונה מספרדית, שנשמעת קצת כמו פורטוגזית, משום שבעבר האזור היה תחת שליטה פורטוגזית.

ליום הקודם | ליום הבא

תגובה אחת

  1. אנו רוצים לצאת בתחילת חודש אוקטובר 2010.ולעשות 10 קטעים מהקמינו.איזה מהם הקטעים הגבוהים.

הוספת תגובה