יום 18 – מטרבדלו לאו סבריירו

נקודת התחלה: Trabadelo
נקודת סיום: O Cebreiro
אורך המסלול: 18 ק"מ
עלייה: 700 מ'. העלייה הקשה היא מקטע קצר לפני La Faba
דרגת קושי: 4
רמת עניין: 4

 

העלייה לאו סבריירו

העלייה לאו סבריירו

מים בדרך: לאורך כל הדרך. מומלץ לסחוב חצי ליטר (או יותר אם יש יום חם) ולהצטייד בכפרים במהלך העלייה.
נשנוש בדרך: ממש בכניסה ל-vega de valcarce יש מאפיה קטנה ומעולה מצד שמאל. מומלץ לעצור לקפה ומאפה. הצוות חביב והפינוקים מבריקים. לאחר מכן, ב-la faba יש אלברגה צמחוני באווירת שנטי בנטי, שאפשר לעצור בו לאכול ירקות אורגניים לא שטופים ולשתות תה בחינם עם אנשים משוגעים ולהתחמם במדורה ולעשן דברים טובים. ב-laguna יש פאב עם מכונות שתיה ממש בכניסה לכפרון. יש מינימרקט להצטיידות בנקודת הסיום.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש לפחות 2 פאבים, כאשר המנה המקומית והמומלצת היא תמנון מלוח למדי.
לינה: האלברגה בנקודת הסיום עבר שיפוץ לאחרונה וכיום הוא חינמי ומעולה עם מקלחות יוצאות מן הכלל. המטבח חדיש מאד. אין אינטרנט בכל הכפר. באופן כללי אמור להיות כאן אינטרנט, אבל אמור זה שם של דג.
תחבורה: אפשר להגיע לנקודת הסיום בטרמפ באמצעות שירות משלוחי התיקים שפועל בחינם מהאלברגה ב-villafranca ביום הקודם, או לחילופין לשלוח רק את התיק בשביל להימנע מסחיבת משקל מיותר בעלייה.

 

הכניסה לגליציה

הכניסה לגליציה

אטרקציות בדרך: גשרים מרביהים לאורך הכביש המהיר שעוברים תחתם בתחילת היום, אלברגה צמחוני שנטי בנטי ב-la faba עם 7 מיטות ואוהל אינדיאני, נוף מטריף ועלייה מגניבה בנחל ל-la faba. לפני תחילת העלייה אפשר לעצור למנוחה קלה בכפר קטן בשם herrerias שבו נחל ציורי ונשים זקנות ופאב. יש אבן שביל מקסימה בכניסה לגליציה בגובה 1,200 מ'. נקודת הסיום היא כפר קטן ותיירותי ומגניב להישאר בו ולו לפרק זמן קצר. בכניסה לנקודת הסיום יש מימין נקודת תצפית פנורמית על כל האזור. האזור נחשב לערפילי וגשום במיוחד.

 

ליום הקודם | ליום הבא

הוספת תגובה