יום 16 – מרבנאל דל קמינו למולינסקה

נקודת התחלה: Rabanal del Camino
נקודת סיום: Molinaseca
אורך המסלול: 25 ק"מ
עלייה: 400 מ' בתחילת היום (לא קשה)
דרגת קושי: 2
רמת עניין: 4

 

הטקס במנחרין

הטקס במנחרין

מים בדרך: ביציאה מרבנאל, ב-poncebadon, ב-manjarin אפשר לקנות, ב-el acebo, בנקודת הסיום. ביום חם במיוחד אפשר להסתפק בסחיבת ליטר אחד של מים לאדם.
נשנוש בדרך: ב-pocebadon יש ארוחות בוקר ב-4 יורו או רק תה צמחים ביורו אחד. אפשר לקנות ירקות אורגניים. ב-acebo יש קיוסק קטן ופאב. בנקודת הסיום יש 2 קיוסקים ולפחות 3 מסעדות.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום אין ארוחות ערב לפני השעה 20:00. מסעדות לאורך הנהר.
לינה: בנקודת הסיום יש שני אלברגה, שניהם ממש ביציאה מהעיר (אחרי מרכז העיר עצמו), עם 30-40 מקומות לינה בלבד בכל אחד מהם. באלברגה העירוני: 5 יורו, מטבח קטן, מקום לכבס ביד, מקלחות חמות, אין אינטרנט. באלברגה הפרטי: 7 יורו, נראה נקי ויאפי יותר. אין אינטרנט.

 

משתזפים על יד הנחל במולינסקה

משתזפים על יד הנחל במולינסקה

אטרקציות בדרך: ב-poncebadon יש אלברגה באווירת צ'ילאאוט בהרים – 7 יורו, 34 מקומות לינה, 7 תושבים גרים בכפר. למי שרוצה לתפוס אווירת הרים מבודדת. מיד לאחר מכן נמצאת הנקודה הגבוהה ביותר לאורך הקמינו ובה צלב גדול בראש ערימת אבנים וחפצים אישיים שאנשים משאירים כאן. במנחרין תומאס הנזיר המשוגע מבצע טקס פולחני משונה בכל יום בשעה 11:00. שווה להזכיר שאתם מישראל כי הוא מחבב את ארגון נשים בשחור. לא כדאי להישאר ללון כאן, אקסטרימלי ספרטני. כל הדרך ממנחרין מאד יפה ויש תצפיות נוף יפות על פונפרדה. נקודת הסיום היא עיר קיט מקסימה עם בריכת שחיה פתוחה וקפואה על הנחל ממש בכניסה לעיר.

 הערות כלליות: בנקודת הסיום יש אינטרנט חינם בספריה העירונית ליד הטלפון הציבורי שליד הפסל של הצליין ברחוב של היציאה מן העיר בדרך לאלברגה. פתוח בין 18:00-20:00. אפשר להמשיך עד לפונפרדה ולישון שם, אבל אז היום נעשה ארוך מאד ולא בטוח שיהיה מקום לינה כשתגיעו לפונפרדה.

ליום הקודם | ליום הבא

תגובה אחת

  1. איזה טיול מגניב!
    חבל על הזמן

הוספת תגובה