יום 14 – מאוספיטל דה אורביגו לאסטורגה

נקודת התחלה: Hospital de Orbigo
נקודת סיום: Astorga
אורך המסלול: 16 ק"מ
עלייה: אין
דרגת קושי: 1
רמת עניין: 3

img_4768
מים בדרך: בשפע. בנקודת ההתחלה, בכפרים לאורך הדרך ובנקודת הסיום.
נשנוש בדרך: פאב ב-sanibanez, פאב/מסעדה ב-san justo ממש לפני אסטורגה, וכמובן המון אוכל בנקודת הסיום
ארוחת ערב: באסטורגה יש מסעדת המבורגרים וג'אנק פוד לא רעה, לא הרחק מהקתדרלה (לסטות שמאלה מהשביל כשהשביל לוקח ימינה לקתדרלה). יש סופרמרקט גדול בכיכר שמימין ל-plaza mayor.
לינה: אלברגה santa maria בכניסה לעיר הוא מצוין. 4 יורו ללילה. מיטות מצוינות. יש מרפסת גדולה עם נוף יפה. 2 עמדות אינטרנט בחינם בכניסה. כיבוי אורות ב-23:00. מקום לעשות כביסה, מטבח בלי כיריים, מים חמים במקלחות. יש עוד אלברגה פרטי ממש במרכז העיר על יד הקתדרלה, באווירת שנטי בנטי.
תחבורה: אוטובוסים מאסטורגה ליעדים מרכזיים

 

ארמון גאודי באסטורגה

ארמון גאודי באסטורגה

אטרקציות בדרך: רפת עם עגלים ביציאה מ-santibanez ומיד לאחר מכן יש פסל מאולתר של צליין לצד הדרך. אנשים משאירים עליו כל מיני מלבושים ופתקים ומה לא. באסטורגה יש קתדרלה יפהפיה, חנויות שוקולד לרוב וארמון שעיצב האדריכל אנטון גאודי – הארמון הפך למוזיאון לצליינים. סגור בימי ב'. אפשר לצפות בבובות שמכות בפעמוני השעון בכיכר המרכזית בכל שעה עגולה. ליד האלברגה בכניסה לעיר יש גן מקסים עם תצפית נהדרת ממש מחומת העיר העתיקה.

הערות כלליות: אסטורגה יפה מאד וכדאי להקדיש לה לפחות חצי יום. זהו פשוט יום מקסים, חביב וקל.

ליום הקודם | ליום הבא

תגובה אחת

  1. מאת עודד:

    שתי אטרקציות נוספות בדרך…
    הראשונה, 6 קמ לפני אסטורגה, באמצע שומקום, התמקם לו בחור בשם דיוויד לפני 3 וחצי שנים ופתח דוכן של אוכל אורגני ושתיה קרה וחמה… מפנק ממש ומיועד לרווחת הצליינים… בנוסף יש כמה ספות וערסל שאפשר וכדאי להתפנן בהם קצת… יש קופה לתרומות… השארתי שם קפה נחלה, תהנו… ;-)
    ולגבי השניה, לא הרבה אחכ מגיעים לסאן חוסטו. 50 מטר לפני סוף העיירה, מצד שמאל, יש עץ תות שנותן פירות מטורפים לגמרי… למי שמכיר, בארץ אפשר למצוא את הסוג הזה בצורימן, ברמת הגולן… שווה לעצור ולאכול כמה שרק אפשר (תיזהרו לא להתלכלך, זו משימה לא פשוטה… ;-)

הוספת תגובה