יום 13 – מליאון להוספיטל דה אורביגו

נקודת התחלה: Leon
נקודת הסיום: Hospital de Orbigo
אורך המסלול: 30 ק"מ
עלייה: אין
דרגת קושי: 1
רמת עניין: 2

 

הגשר בכניסה להוספיטל דה אורביגו

הגשר בכניסה להוספיטל דה אורביגו

מים בדרך: לא חסר. אין צורך להצטייד אלא אם כן נורא נורא נורא חם. בנקודת ההתחלה, בכל הכפרים באמצע. בקטע בין סאן מרטין לנקודת הסיום (7 ק"מ) אין מים, אבל השטח מישורי וההליכה קלה.
נשנוש בדרך: אמנם יש פאבים ומסעדות קטנות בדרך לנקודת הסיום, אבל אין שום קיוסקים להצטייד בהם לדרך. לכן אם רוצים להצטייד, כדאי לעשות זאת ערב לפני בלאון, או בתחנת הדלק ביציאה מליאון שפתוחה גם מוקדם בבוקר.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש חנות מכולת לא קטנה ולפחות 2 פאבים/מסעדות.
לינה: אלברגה פרטי ב-4 יורו לאדם בחדרים קטנים ונוחים. 2 עמדות אינטרנט בחינם. מקלחות טובות, מטבח מאובזר. יש גם אלברגה עירוני בכניסה לעיר, אבל הוא היה סגור כשבאנו. האלברגה הפרטי מקסים, יש בו חצר פנימית מקסימה, ומדשאה עם שולחנות פיקניק מאחורה. יש מקום לכבס ביד ולתלות בחצר.

img_4747

אטרקציות בדרך: ב-san miguel del camino, שנמצאת לאורך השביל, יש מישהו ששם ליד הבית שלו סלסילה עם תפוחים רקובים ועוגיות בשביל צליינים. ביציאה מליאון יש בתים של הוביטים שככל הנראה מאחסנים בהם יין. העיר הוספיטל מקסימה ונמצא בה הגשר היפה והארוך ביותר לאורך הקמינו.

הערות כלליות: בפאבים של הוספיטל אפשר לראות כדורגל בערב. לשים לב היטב לסימונים ביציאה מליאון. ההליכה היא לצד הכביש לרוב היום אזי כדאי להכין משחקי חברה כי נורא משעמם. יש אלברגה חדש וחינמי על הכביש ממש לפני הכניסה לסן מרטין.

ליום הקודם | ליום הבא

תגובה אחת

  1. מאת עודד:

    ככל הנראה מדובר ביותר מ 30 ק״מ… קחו בחשבון…
    לדעתי עדיף לעצור בסאן מארטין, 7 ק״מ לפני ולמחרת להמשיך לאסטורגה ככה שחלוקת הק״מ תהיה שפוייה יותר…
    זה נכון שהדרך פשוטה להליכה, אבל מדובר במרחק גדול, וזה יכול קצת לפגוע בכיף ולהפוך הכל לקצת קשה מדי…
    חוץ מזה, יש אלברגה חדשה, אחרי הגשר מצד ימין… קצת יקר, 12 יורו לאדם, אבל חדרים חדשים ויפים, 4 אנשים בחדר, מקלחת ושירותים צמודים… אינטרנט אלחוטי כמובן… בקיצור, אם אחרי 35 קמ בא לכם טיפה להתפנק, זה המקום…

הוספת תגובה