יום 5 – מפואנה לה ריינה לאסטיה

נקודת התחלה: Puenta La Reina
נקודת סיום: Estella
אורך המסלול: 22 ק"מ
עלייה: 100-150 מ'
דרגת קושי: 2
רמת עניין: 2

 

בדרך לעיירה הציורית

בדרך לעיירה הציורית Cirauqui

מים בדרך: בנקודת ההתחלה, מזרקות: ב-manera, בכפר הציורי cirauqui, בעיירה lorca, בכפר villatureta ובנקודת הסיום.
נשנושים בדרך: במקודת ההתחלה יש מאפיה/בית קפה שנפתחת מוקדם בבוקר, ברחוב על ראשי שהשביל עובר בו. בכפר cirauqui יש מאפיה+סופר שפתוחים על הבוקר. כמו כן, יש בכפר הזה חנות שוקולד ומתוקים טובה. בכל העיירות האחרות בדרך יש פאבים. בנקודת הסיום יש סופר.
ארוחת ערב: בנקודת הסיום יש פאבים ומסעדות לרוב, בעיקר ברחובות שמובילים ל-plaza mayor וגם בכיכר עצמה, אם כי שם המחירים גבוהים יותר. ברחוב של האלברגה יש פאב שמגיש ארוחת צליינים מקיפה ב-12 יורו לאדם. בפאב הזה יש גם עמדת אינטרנט (1 יורו לרבע שעה).
לינה: באלברגה הראשי שנמצא על השביל ממש בכניסה לעיר (114 מקומות, 4 יורו לאדם). יש מקלחות משותפות, 2 עמדות אינטרנט, מכונות כביסה, מטבח מאובזר. ארוחת בוקר ביורו וחצי שכוללת פרוסות עם ריבה/חמאה ותה. כיבוי אורות ב-22:00, יציאה בבוקר עד 07:15. אם האלברגה מלא, יש עוד אלברגה פרטי, וכן פנסיונים רבים.

 

ובסוף היום - מרגריטה

ובסוף היום - מרגריטה

אטרקציות בדרך: הכפר הציורי והמשומר למופת cirauqui שווה עצירה של שעה לפחות, והתענגות על דברי השוקולד. ב-lorca יש גן שעשועים נחמד. בכניסה ל-estella יש מפעל יין עם ריח נורא מסריח. המון שיחי פטל, עצי תאנה וכרמים עם ענבים בשלים (לפחות בחודשים אוקטובר-נובמבר) לאורך הדרך. ביציאה מהכפר הציורי יש גשר הרוס נחמד, ובכניסה לאסטיה יש קתדרלה עתיקה גדולה.

 

ליום הקודם | ליום הבא

הוספת תגובה