איך בנוי המדריך?

ברוכים הבאים למדריך הראון למטייל הישראלי בקמינו דה -סנטיאגו. אם גם אתם משתייכים למועדון האנשים המוזרים שאוהבים לשים על גבם תיק כבד ולצעוד איתו למרחקים ארוכים, הגעתם למקום הנכון.

הרעיון מאחורי המדריך הזה הוא לסייע למטייל הישראלי שרוצה לעשות את הקמינו. אנחנו לא מתיימרים להציג כאן מדריך טיולים מקצועי ומפורט, אלא רק את הטיפים שאנחנו ליקטנו ורשמנו לעצמנו לקראת ובמהלך הקמינו שלנו. אנחנו נועם, יונתן ושאול, שלושה חבר'ה בני 28 מתל אביב וירושלים. צעדנו לאורך הקמינו בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2007 במשך כחודש.

אתם מוזמנים להגיב או לשלוח לנו מייל עם הערות או שאלות. אם מישהו מכם צועד בקמינו ומגלה דברים שהשתנו מאז שאנחנו היינו, אתם מוזמנים לעדכן אותנו בהתאם.

האתר מחולק לכמה אזורים:

היסטוריה: לפני שיוצאים לדרך כדאי לדעת מהו הקמינו, כיצד נוצר, כמה זמן כבר עולים בו לרגל, וכמה אנשים עוברים את המסלול מדי שנה.

לפני הכל: שורה של דברים שצריך לדעת לפני שיוצאים לדרך – מידע שימושי על דרכי הגעה, על נקודת ההתחלה ונקודת הסיום, אומדן עלויות של הטיול כולו, לקסיקון מונחים שימושי הכולל ביטויים ששומעים לאורך הקמינו, ועוד ועוד.

רשימת ציוד מומלצת: האם צריך שק שינה ואוהל? האם כדאי להביא גזיה? כמה מים בכלל צריך לסחוב ליום? ניסינו לענות על שאלות אלה ואחרות, וגם צירפנו את רשימת הציוד האישית שלנו.

חלוקה לימים: החלק החשוב ביותר. חלוקה מוצעת של הקמינו לפי ימי הליכה, כולל ימי מנוחה מומלצים. כאן תוכלו לראות מה רמת הקושי והעניין של כל מקטע, ולדעת מראש מהן האטרקציות שבדרך, היכן יש מים, ואיפה נמצא הפאב הכי שווה לאורך הדרך.

לינה: ואחרי שהבנתם איך הולכים, צריך גם לדעת איפה ישנים. כאן תוכלו למצוא את הרשימה המלאה והמפורטת של כלמקומות הלינה המסודרים לאורך הקמינו ואת השירותים שהם מציעים.

מפות: מי שהולך ברגל יודע – לא פחות חשובה מהמרחק, היא העלייה. כאן תוכלו למצוא את ריכוז המפות של מקטעי ההליכה השונים, בחתך רוחבי, כך שתוכלו לדעת בדיוק כמה עוד מטרים אתם צריכים לסחוב בעלייה.

שיהיה לכולם buen camino!

הוספת תגובה