לינקים

Los Caminos de Santiago

המידע המקיף, המפורט, הויזואלי והנוח ביותר לגבי כל השבילים המוליכים לסנטיאגו. השביל הכתום הוא השביל שמפורט באתר הזה, וניתן למצוא בו פירוט של חלוקת השביל לימי הליכה, מפות טופוגרפיות ומפות של המסלול, מידע על מקומות לינה, על תחבורה ועל מה לא. רק מה – הכל בספרדית ואין גרסה באנגלית.

InfoCamino

קצת פחות טוב מהקודם, אבל יש לו גרסה באנגלית. צריך להתעקש קצת עם התפריט שלמעלה, אבל אפשר לקבל כאן מפות מפורטות, חלוקה למקטעי הליכה, מידע על מקומות לינה, על תחבורה, על מקומות לאכול, ומה לא.

פורומים

מצאתי ברשת שני פורומים טובים על הקמינו, שניהם באנגלית. אפשר לשאול שאלות, ולמצוא המון מידע בתשובות לשאלות שאנשים אחרים כבר שאלו לפניכם. פורום ראשון / פורום שני

santiago-compostela.net

גם זה אתר אינפורמטיבי למדי, ויש בו מידע בשלל שפות. ניתן למצוא כאן טיפים לצועדים, רשימות ציוד מומלצות, מידע על שלל המסלולים של הקמינו, ובעיקר המון המון המון תמונות בחלוקה לפי ימים.

Truly's walk on the Camino de Santiago

סיפור דרך ותמונות מהקמינו, וגם קצת רקע היסטורי וטיפים. אתר מיושן למדי, אבל באנגלית.

Camino Wiki

הצגת הקמינו בפורמט ויקיפדיה. גם כאן ניתן למצוא הרבה תשובות להרבה שאלות.

Decathlon

רשת חנויות ציוד ספורט וטיולים. לרשת סניפים רבים ברחבי ספרד, מהם גם בברצלונה, ממש במרכז העיר. ניתן לראות את המחירים בקטלוג שנמצא באתר, אבל מומלץ ליצור קשר עם החנות עצמה על מנת לברר אם הפריטים זמינים במלאי. חלק מן הפריטים עשויים להיות זולים יותר מאשר בישראל.

Confraternity of Saint James

האתר של אגודת ידידי הקמינו בבריטניה. ניתן לרכוש דרך האתר את המדריכים המפורטים והמעודכנים ביותר עבור הקמינו, אם כי הם לא באמת נחוצים. בנוסף, יש כאן המון מידע אחר. אם אתם מתעניינים בכל זאת ברכישת מדריך, מומלץ לקחת את המדריך הפשוט והזול ביותר, שמכיל בעיקר אינפורמציה על מקומות הלינה, בדגש על מספר מקומות, מספרי טלפון וכו'.

Camino de Santiago

אתר מקיף באנגלית על השביל, שמספק גם לינקים לאתרים שימושיים אחרים. יש גם תמונות. אתר נוח ומומלץ שמותאם למטייל הבריטי. יש גם קצת מידע על ערים מרכזיות לאורך הדרך, על ציוד מומלץ וכדומה.

הקמינו ביוטיוב

שימו לב לסרטון המומלץ הזה

ריכוז בלוגים מהעולם על הקמינו

שימו לב במיוחד לסיפור הקמינו של תומר ברדה, בחור ישראלי, שפורסם בוואינט

בלוגטיול: הבלוג של הקמינו שלנו (קיץ 2007)

לינקים נוספים